Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Fundacja Chrześcijańska Służba Charytatywna Blisko Serca Oddział Łódzki, non-profit, będąca organizacją pożytku publicznego

Bełchatów: słodycze i owoce dla dzieci, pomoc dla wszystkich

7.01.2013, Pomoc żywnościowa, Pomoc odzieżowa

Filia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Bełchatowie wydała swoim podopiecznym paczki z prezentami. Znalazły się w nich podstawowe produkty żywnościowe m.in. olej, kasza, ryż, mąka, cukier, a także słodycze i owoce.

Podarunki zostały przygotowane dzięki środkom uzyskanym przez filię w Bełchatowie z 1% podatku. Upominki zawierały też proszki do prania, mydła i inne środki chemiczne.

– Paczki trafiły do ubogich rodzin wielodzietnych i samotnych matek. Wybór rodzin skonsultowaliśmy z opieką społeczną, by wspomogły tych, którzy najbardziej tego potrzebują – mówi Brygida Mamińska, kierownik filii ChSCh w Bełchatowie.

Filia ChSCh w Bełchatowie systematycznie wydaje także odzież osobom potrzebującym. Jeden pan z noclegowni tak się ucieszył z otrzymanej pomocy, że w dowód wdzięczności odśnieżył teren przed siedzibą filii.

– Nie mógł nam nic dać, a bardzo chciał okazać swoją wdzięczność – wspomina Brygida Mamińska. – Nieproszony przez nikogo, spontanicznie odśnieżył nam teren przed budynkiem – dodaje.

Jakiś czas temu po audycji w radiu do kierownik filii w Bełchatowie zadzwoniło małżeństwo z Piotrkowa Trybunalskiego, które akurat likwidowało mieszkanie i zaoferowało przekazanie jego wyposażenia.

– Dzięki tej rodzinie uzyskaliśmy dla naszych podopiecznych wszelką odzież: bieliznę, ubrania, buty – mówi Brygida Mamińska. – Wkrótce jedziemy tam po kolejne dary – dodaje.

Czytaj więcej o pomocy żywnościowej.

Czytaj więcej o pomocy odzieżowej.

Tekst: Justyna Libera

Pomóż nam

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Łódzki
ul. Kopcińskiego 67
90-032 Łódź

Nr konta bankowego:
03 2030 0045 1110 0000 0270 7030

Tel.: (+48) 22 34 99 935
E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij