Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Fundacja Chrześcijańska Służba Charytatywna Blisko Serca Oddział Łódzki, non-profit, będąca organizacją pożytku publicznego

Dary dla potrzebujących rodzin

20.12.2011, Bądź Solidarny w Potrzebie

Filia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Łodzi przeprowadziła kwestę dla ubogich rodzin. 17 grudnia po ulicach Piotrkowskiej i Mickiewicza spacerowało 21 w większości młodych wolontariuszy ubranych w charakterystyczne biało-zielone koszulki. Zachęcali do otwarcia serc dla najbardziej potrzebujących.

– Większość z ofiarodawców nie wyglądała na osoby zamożne, a jednak mimo to chcieli dołożyć chociaż małą cegiełkę, żeby pomoc innym – opowiada Małgorzata, jedna z wolontariuszek. – Szczególnie zapamiętałam pana, który był o kulach. Zatrzymał się przy nas i zapytał, dla jakiej organizacji działamy. Później poprosił towarzyszącą mu kobietę, aby wrzuciła pieniądze do puszki.

– Zamiast siedzieć przed telewizorem w sobotni wieczór postanowiliśmy wziąć udział w zbiórce. Każdy z nas czuł, że w tym przedświątecznym okresie serca ludzi powinny być szczególnie wrażliwe na krzywdę bliźnich. Nie zawiedliśmy się – opowiada Tomek, inny z uczestników.

– Najbardziej otwarte były młode osoby – wtóruje mu Ewa Trzeciak, współorganizatorka. – Niektórzy opowiadali, jak się udzielają, pomagają potrzebującym. 

W sumie przedstawiciele ChSCh zebrali 799, 99 zł. Henryk Turczak, kierownik filii już cieszy się, że uda się pomóc pewnej szczególnej łódzkiej rodzinie.

– To pani Sylwia, matka samotnie wychowująca dwóch synów, Łukasza i Kubę – mówi. – Starszy z nich jest bardzo chory. Ma 15 lat. Uwielbia koszykówkę i siatkówkę, jednak ze względu na chorobę nie może ich uprawiać. Rodzina jest w bardzo trudnej sytuacji finansowej.
 
Sobotnia zbiórka została zorganizowana w ramach projektu Bądź Solidarny w Potrzebie. Kolejną taką akcję filia planuje już w styczniu.

Czytaj o Bądź Solidarny w Potrzebie.

Złóż dar na działalność dobroczynną.

Przekaż 1% dla ChSCh (KRS 0000 220 518).

(aw)

Pomóż nam

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Łódzki
ul. Kopcińskiego 67
90-032 Łódź

Nr konta bankowego:
03 2030 0045 1110 0000 0270 7030

Tel.: (+48) 22 34 99 935
E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij