Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Fundacja Chrześcijańska Służba Charytatywna Blisko Serca Oddział Łódzki, non-profit, będąca organizacją pożytku publicznego

In Our Hands

12.04.2016, nieprzypisany

Projekt In Our Hands jest współfinansowany ze środków Komisji Europejskiej w ramach programu Erasmus+.1-2 kwietnia br. odbyła się wizyta przygotowawcza projektu In Our Hands realizowanego przez Chrześcijańską Służbę Charytatywną Oddział Łódzki. Spotkanie miało miejsce w bardzo zacisznym i uroczym miejscu na Pojezierzu Zachodniopomorskim, nad jeziorem Lubie, w centrum śródleśnej enklawy Puszczy Drawskiej. Wybrani uczestnicy mieli okazję spotkać się tutaj i opracować szczegółowy plan wymiany młodzieżowej, która odbędzie się 22-30 kwietnia. W spotkaniu weźmie udział 30 młodych ludzi z pięciu państw – Polski, Czech, Turcji, Rumunii i Macedonii. Celem projektu jest poznanie różnych technik artystycznych, dzięki którym młodzież będzie mogła rozwinąć lub odkryć swoje pasje.

W trakcie wizyty przygotowawczej liderzy grup opracowali plan warsztatów i zapoznali się z miejscem, w którym projekt będzie realizowany. Młodzież miała też okazję, by nawiązać ze sobą bliższy kontakt, dzięki czemu dalsza praca nad projektem będzie dużo ciekawsza i bardziej efektywna. Po zwiedzeniu terenów ośrodka Polubie, gdzie odbywało się spotkanie przygotowawcze, uczestnicy zaplanowali wycieczki, przejażdżki łodzią oraz inne atrakcje, które urozmaicą pobyt grupy w Zatoniu.

W trakcie wymiany członkowie grupy będą poznawać różne techniki artystyczne i rękodzieło. Dowiedzą się o tradycjach innych państw, odbędą spotkania z przedstawicielami różnych zawodów i zastanowią się nad powiązaniem swoich pasji z rynkiem pracy.

Zajęcia będą prowadzone przez uczestników dla uczestników, zostaną zastosowane nieformalne metody uczenia się. Efektem wymiany będzie poznanie innych kultur, rozwijanie swoich pasji oraz doskonalenie umiejętności artystycznych. Jednym z głównych celów projektu jest również zdobycie nowych znajomości międzynarodowych, uczenie się współpracy w grupie i rozwinięcie zdolności organizacyjnych.

Projekt In Our Hands jest współfinansowany ze środków Komisji Europejskiej w ramach programu Erasmus+.

Pomóż nam

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Łódzki
ul. Kopcińskiego 67
90-032 Łódź

Nr konta bankowego:
03 2030 0045 1110 0000 0270 7030

Tel.: (+48) 22 34 99 935
E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij