Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Fundacja Chrześcijańska Służba Charytatywna Blisko Serca Oddział Łódzki, non-profit, będąca organizacją pożytku publicznego

In Our Hands: wymiana młodzieżowa i warsztaty rękodzielnicze za nami!

31.05.2016, nieprzypisany

Projekt „In Our Hands” był finansowany ze środków Komisji Europejskiej w ramach programu Erasmus+. W Zatoniu koło Złocieńca odbyły się warsztaty rękodzielnicze zrealizowane przez Chrześcijańską Służbę Charytatywną Oddział Łódzki zorganizowane w ramach międzynarodowej wymiany młodzieżowej „In Our Hands”. Projekt był finansowany w ramach unijnego programu Erasmus+.

Nad jeziorem Lubie w województwie zachodniopomorskim spotkało się 27 młodych osób z czterech krajów: Macedonii, Turcji, Rumunii i Polski. Głównym założeniem projektu „In Our Hands” było stworzenie przestrzeni dla kreatywnych młodych ludzi zainteresowanych rękodziełem. Warsztaty odbywały się przez ponad tydzień od 22 do 30 kwietnia. W tym czasie uczestnicy mieli okazję, by podzielić się wzajemnie swoją wiedzą, doświadczeniem i tradycjami. Dzięki obecności osób pochodzących z różnych krajów jednym z najistotniejszych elementów wymiany była możliwość poznania innych, odległych kultur oraz próba doświadczenia i zrozumienia różnic wynikających z różnorodności etnicznej. Uczestnicy zorganizowali cztery wieczory narodowe, podczas których każda z grup zaprezentowała swój kraj.

W trakcie wymiany uczestnicy pracowali przy użyciu różnych technik oraz materiałów. W ramach projektu „In Our Hands” przeprowadzono między innymi warsztaty lepienia z gliny, tworzenia masek, origami, malowania własnym ciałem, upcyclingu i wykorzystania materiałów uznanych za nieużyteczne. Zorganizowano również warsztaty kulinarne.

Dodatkowym punktem wymiany było zapoznanie się z lokalnymi rękodzielnikami, którzy mieszkają i tworzą w okolicach Zatonia. Dzięki tym spotkaniom uczestnicy mogli dowiedzieć się, jak wykorzystać rękodzieło jako źródło dochodu i sposób na życie. Młodzież miała okazję odbyć warsztaty i ciekawie spędzić czas w gospodarstwie agroturystycznym państwa Sikorów w Stawnie. W „Izbie pod Kasztanem” uczestnicy poznali techniki robienia papieru czerpanego. Zapoznali się również z tradycją polskiej wsi i lokalną sztuką rękodzieła.

W wolnym czasie osoby biorące udział w projekcie korzystały z atrakcji ośrodka „Polubie” w Zatoniu. Uczestnicy pływali kajakami po jeziorze, organizowali piesze lub rowerowe wycieczki po okolicznych terenach, grali w koszykówkę lub tenis stołowy. Aby przybliżyć uczestnikom z Polski, jak również gościom z zagranicy, historię Pomorza, zorganizowana została wycieczka do Wałcza, podczas której uczestnicy zwiedzili zamek w Tucznie oraz bunkry w okolicach Mirosławca. Pracownicy Muzeum Wału Pomorskiego – wielcy pasjonaci historii regionu przedstawili w ciekawy sposób pamiątki oraz interesujące miejsca, pozwalając uczestnikom wczuć się w klimat poprzednich epok.

Młodzi ludzie zauroczeni miejscem oraz niesamowitą atmosferą, w jakiej odbywały się warsztaty, wyjechali z Zatonia bogatsi o nowe doświadczenia, niezapomniane wrażenia i przyjaciół z innych, odległych krajów.

Pomóż nam

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Łódzki
ul. Kopcińskiego 67
90-032 Łódź

Nr konta bankowego:
03 2030 0045 1110 0000 0270 7030

Tel.: (+48) 22 34 99 935
E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij