Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Fundacja Chrześcijańska Służba Charytatywna Blisko Serca Oddział Łódzki, non-profit, będąca organizacją pożytku publicznego

Łódź: cenna cegiełka w morzu potrzeb

8.02.2012, Bądź Solidarny w Potrzebie

Dzięki hojności łodzian i pieniądzom zebranym podczas kwesty zorganizowanej przez filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Łodzi pomoc trafiła do rodziny pani Sylwii. W następnej kweście to ona chce pomóc innym.        

Przedstawiciele ChSCh wyszli na ulice 17 grudnia, kwestując na rzecz ubogich łódzkich rodzin. Zgromadzili 799,99 zł. Filia całością kwoty postanowiła wspomóc kobietę samotnie wychowującą dwóch synów.  

– Pani Sylwia wychowuje 11-letniego Łukasza i 15-letniego Kubę – mówi Henryk Turczak, kierownik filii. – Starszy z nich cierpi na nowotwór. Sytuacja rodziny jest bardzo trudna, brakuje pieniędzy na podstawowe opłaty: gaz, prąd, czynsz. My pomogliśmy w uregulowaniu części zaległych rachunków za prąd. 

Kuba, chociaż ma dwa metry wzrostu, nie może grać w koszykówkę, którą bardzo lubi. Choroba nie pozwala mu na to. Jednak zarówno on, jak i jego brat oraz mama planują udział w następnej kweście organizowanej przez filię ChSCh w Łodzi.

– Kiedy tylko zrobi się trochę cieplej, chcielibyśmy zorganizować następną zbiórkę. Pani Sylwia chce wyjść wraz z chłopakami i pomóc – mówi Henryk Turczak.

Być może również w naszym sąsiedztwie mieszkają ludzie, którzy znajdują się w trudnej sytuacji i potrzebują wsparcia. Rozejrzyjmy się wokół i sprawdźmy, czy i jak możemy pomóc!

Czytaj o projekcie Bądź Solidarny w Potrzebie.

(aw)

Pomóż nam

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Łódzki
ul. Kopcińskiego 67
90-032 Łódź

Nr konta bankowego:
03 2030 0045 1110 0000 0270 7030

Tel.: (+48) 22 34 99 935
E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij